مرکز خرید و فروش پسته
خانه / پسته کوهی / تولید مغز پسته کوهی با دستگاه بنه شکن چند تمام می شود؟

تولید مغز پسته کوهی با دستگاه بنه شکن چند تمام می شود؟

برای صاحبان صنایع غذایی و همچنین تجار پسته و مغز پسته قیمت تمام شده تولید پسته کوهی با دستگاه بنه شکن خیلی مهم است که بدانند تولید مغز پسته کوهی با دستگاههای بنه شکن تولید داخل و ایرانی چند تمام می شود. البته بهره وری در این عرصه حرف اول را می زند هرچه تولید کنندگان بتوانند در تمام مراحل تولید مغز پسته کوهی به نحو احسن عمل کنند به نفع خودشان است.

تولید مغز پسته کوهی با دستگاه بنه شکن چند تمام می شود؟

تولید مغز پسته کوهی درجه یک برای مصرف آجیل

برای تولید مغز پسته کوهی چه اطلاعاتی لازم است؟

تولید مغز پسته کوهی با دستگاه بنه شکن چند تمام می شود؟

جنگل بنه

برای تولید مغز پسته کوهی به این نیاز داریم که بدانیم پسته کوهی در کجا تولید می شود و اصلا” پسته کوهی چیست ؟

پسته کوهی یا اصطلاحا” ( بنه پسته ) میوه درختی جنگلی است که به همین نام ، نامگذاری شده است. نامهای دیگر این درخت پسته وحشی ، پسته جنگلی ، ونوشک ، قزلان ، قزوان ، کلخونگ ، بنک ، ونک، و عِلی ماشاالله برای این درخت نامگذاری شده است. تقربیا” هر استان یا قوم و قبیله ای برای این درخت خدادادی و مفید اسمی گذاشته است.

این درخت چون در کوهها به عمل می آید و خود رو است و انسان هیچ نقشی در پرورش و مراحل رشد و نمو درخت بنه دخالتی ندارد پس محصول آن نیز کاملا” عاری از نهاده های کشاورزی و باقی مانده سموم است . به این عاری بودن از عوارض گفته شده اصطلاحا” ارگانیک گفته می شود.

قیمت عمده بنه استان فارس برای تولید مغز پسته کوهی

تولید مغز پسته کوهی با دستگاه بنه شکن چند تمام می شود؟

نمونه پسته کوهی با درصد پوکی پایین

درخت فوق العاده بنه در استان های فارس ، کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری ، خوزستان ، ایلام ، کرمانشاه ، کردستان ، خراسان و … به عمل آمده و هزاران سال است که ایران عزیزمان میزبان این گونه از درختان جنگلی است.

با دسترسی به این منابع فراوان و خرید عمده بنه کوهی از مردم و عشایر مناطق یاد شده  و  آغاز تولید مغز پسته کوهی می توان یک قدم به سمت تولید به صرفه و اقتصادی این مغز دانه گامی بزرگ به سمت تولید و اشتغال جوانان کشور برداشت.

طریقه مصرف بنه کوهی در گارگاههای تولید مغز پسته کوهی

برای تولید مغز پسته کوهی شرایطی لازم هست ، دانستن این شرایط و به کارگیری این شرایط در روند تولید مغز بنه کوهی تأثیر فرآوانی در بالا بردن راندمان و بهره وری در تولید دارد که با آغاز روند تولید مغز بنه و حتی در طول زمان با بالا رفتن تجربه کارگران و دست اندرکاران بخش تولید ، این بهره وری بالا رفته و باعث کاهش پرتی دستگاههای بنه شکن میشود و سود حاصل از این بهره وری به خود تولید کننده برمی گردد .

یکی از مهمترین شرایط ، خرید بنه پسته برای تولید مغز پسته کوهی ، خریداری از مراکز مطمئن و امین که تعدادشان در کشور هم کم نیست است. کافی است در اینترنت یک جستجو یا تحقیق کوتاهی کرد تا بتوان با آنها ارتباط گرفت و با مذاکره و گفتگوهای تجاری و انجام چندین مرتبه معامله با تامین کنندگان پسته کوهی از صداقت و امانتداری آنان اطمینان حاصل کرد.

یکی دیکر از این شرایط  ، مطمئن شدن از خشک بودن بنه های خریداری شده است….! پسته کوهی تَر یا به هر صورت دو نَم در طول زمان باعث سیاه، بد رنگ و در آخر گندیده  شدن بار بنه کوهی میشود که برگرداندن و اصلاح این افتضاح کار تقریبا محالی است و تولید مغز پسته کوهی از این بنه کوهی خیانت به خود و مشتریان است. ضمن اینکه خرید بار بنه کوهی دو نَم در دراز مدت برای اینکه خشک شود باعث ضرر و افت بار می شود که برای تولیدکنندگان عزیز اصلا به صرفه نیست و نخواهد بود. پس باید به این مورد خیلی توجه داشته باشیم که بار خریداری شده خشک خشک باشد.

درصد پوکی بار بنه کوهی یکی دیگر از شرایط بالا بردن راندمان و پایین آوردن ریسک و پِرتی در روند تولید مغز پسته کوهی است. با خرید از مراکز مطمئن تولید پسته کوهی خشک در سراسر کشور می توان این ریسک را به حداقل ممکن رساند.

تولید مغز پسته کوهی با دستگاه بنه شکن چند تمام می شود؟

نمونه یک بار دو نم با درصد پوکی بالا

عوارض و مضرات دستگاه بنه شکن برای تولید مغز پسته کوهی در منزل

تولید مغز پسته کوهی با دستگاه بنه شکن چند تمام می شود؟

نمونه دستگاه پوستکن بنه با قدرت فرآوان

وجود دستگاه بنه شکن در منزلی که کودکان در آن ساکن هستند از مسائلی است که ما در مشاوره ها در آن به مشکل میخوریم زیرا تولید کنندگان دوست دارند برای شروع کار خود و پایین آوردن هزینه های خود در منازل خود اقدام به تاسیس کارگاه تولید مغز پسته کوهی می کنند.و وجود این دستگاهها در منازل ریسک نزدیک شدن کودکان به این دستگاهها را بالا می برد و ممکن است حوادث جبران ناپذیری برای خانواده ها به وجود بیاورد.

و همچنین دستگاه بنه شکن به دلیل کارکرد دورانی و ایجاد سر و صدای فراوان دستگاههای جانبی آن از جمله : بادکِش ، پوست کن بنه ، نَم گیر ( خشک کن )، بوجار ، غربال ، و جداکن مغز از پوست سخت استخوانی ممکن است باعث آزار و اذیت همسایگان و مجاوران آن منزل شود .

ضمن اینکه برای راه اندازی خط تولید بنه شکن باید از اتصال فاضلاب منزل به شبکه فاضلاب شهری مطمئن بود ، زیرا مصرف فرآوان آب برای تولید مغز پسته کوهی برای شستن و مراحل پوکه گیری و حتی سایر مراحل ، یک امر بدیهی است .

توصیه ما این است که برای راه اندازی خط تولید مغز پسته کوهی از الکتروموتورهای سه فاز به جای تک فاز استفاده شود زیرا الکتروموتورهای سه فاز ۱/۳ تک فاز برق مصرف میکنند که اکثر منازل مسکونی از برق تک فاز و اصلطلاحا” خانگی استفاده می کنند ، در صورت استفاده از الکتروموتورهای تک فاز در منازل باید هزینه های برق مصرفی بیشتری را پرداخت نمایند ، ضمن اینکه تعمیر الکتروموتورهای تک فاز در صورت خرابی یا سوختن  گاهی اوقات اصلا امکان نداشته و تعمیر و نگه داری الکتروموتورهای سه فاز جندین برابر کم هزینه تر است.

کارگاه تولید مغز پسته کوهی ، فضایی حداقل ۱۰۰ متر مربع برای شروع می خواهد که این فضا بیشتر برای بحث انبار مواد اولیه مانند بنه های خشک و همچنین خود مغز بنه و نیز فضای بیشتری برای انبار ضایعات  مانند پوست های بافی مانده از دستگاه های پوستکن و بنه شکن و… می خواهد که اکثز منازل فاقد این محدوده از فضاها هستند.

به طور کلی اعتقاد مجموعه کوشا دانه این است که تولید مغز پسته کوهی در منازل مسکونی به دلایلی که عرض شد اصلا کار اصولی و منطقی نیست. البته استثنا” منازل مسکونی بزرگی که در روستاها هستند با رعایت بعضی شرایط ، امکان تاسیس کارگاه تولید مغز پسته کوهی را دارند.

 

جهت مشاوره راه اندازی خط تولید مغز پسته کوهی در 

whats app

کلیک کنید

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای وحید پاریزی
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
شماره موبایل: 09129622368
شماره پیامک: 09137422898
تلگرام: kooshadaneh@
اینستاگرام: kooshadaneh
فیس بوک: kooshadaneh
تویتر: kooshadaneh
واتس اپ: کلیک کنید
پست الکترونیکی: kooshadaneh@gmail.com

مطلب پیشنهادی

شرکت توزیع مغز پسته کوهی

مغز پسته کوهی خشکباری است که مانند تخمه مصرف می‌شود. به دلیل سفت بودن پوست این نوع پسته ممکن است هنگام شکستن دندان دچار آسیب شود لذا تولید مغز پسته کوهی اعلا با

تماس با ما درباره ما